Fotel ergonomiczny

Dziś praca biurowa jednoznacznie kojarzy się z pracą przy komputerze, wieloma godzinami przy komputerze. Długotrwałe siedzenie przy biurku nie pozostaje obojętne dla zdrowia, a w szczególności dla kręgosłupa. Nieodpowiednia postawa i dobór krzesła biurowego może mieć fatalne skutki i wpływać nie tylko na jakość pracy, ale rzutować na komfort życia. Remedium na wiele niedogodności związanych z długotrwałym siedzeniem przy biurku jest dobrze dobrany fotel.

Fotel ergonomiczny ? co to znaczy?

Fotel ergonomiczny, krzesło ergonomiczne, fotel biurowy ? co kryje się pod tymi nazwami, i czym się od siebie różnią?

W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że dla przeciętnego użytkownika niczym. Producenci używają często tych nazw zamiennie. Sam przymiotnik ?ergonomiczny? oznacza, zaś ?odnoszący się do ergonomii; zajmujący się ergonomią, oparty na zasadach ergonomii?. Ergonomia z kolei, to nauka zajmująca się zasadami i metodami dostosowania urządzeń i narzędzi do cech fizycznych i psychicznych człowieka. Fotele ergonomiczne będzie więc można zdefiniować jako taki fotel biurowy, którego konstrukcja została dostosowana do budowy ciała człowieka, czyli taki, który jest najzdrowszy dla jego pleców i najwygodniejszy.

To właśnie na fotelu będziemy spędzać większą część dnia podczas pracy przy komputerze. Dzięki zaleceniom ergonomii odpowiednio dobrany fotel biurowy pomoże utrzymać twój kręgosłup w naturalnej pozycji.

Cechy foteli ergonomicznych

Wybierając dobry fotel do biura trzeba zwrócić uwagę na jego najważniejsze elementy: podstawę, siedzisko, oparcie i podłokietniki. Pozwoli nam to odpowiedzieć na pytanie: jaki fotel ergonomiczny wybrać?

Podstawa fotela:

Zdecydowanie najbardziej funkcjonalna i stabilna jest podstawa w postaci pięcionoga na kółkach. Taka budowa ramion zapewnia solidną podstawę dla krzesła i zmniejsza ryzyko wywrócenia się przy nadmiernym wychyleniu. Dzięki kółkom fotel umożliwia swobodne manewrowanie w miejscu pracy bez konieczności ciągłego wstawania i obracani sylwetki.

Siedzisko fotela:

Aby zapewnić największą ergonomię fotel biurowy ergonomiczny musi być wyposażony w regulacje wysokości siedziska, tak aby użytkująca go osoba mogła swobodnie postawić stopy na podłodze. Nie powinno być ono zbyt głębokie ? wystarczy, żeby 2/3 ud znajdowały się na siedzisku. Większa głębokość uniemożliwi korzystanie z oparcia. Uda powinny być ustawione równolegle do podłoża.

Oparcie fotela:

Elementem, na który zwraca się szczególna przy wyborze ergonomicznego fotela uwagę jest oparcie. To właśnie ta część dba o zdrowie Twojego kręgosłupa. Możliwość regulacji to absolutna konieczność. Musi pozwalać na odchylanie pleców i regulację wysokości. Producenci oferują dwa rodzaje ustawień: mechanizm Tilt, czyli system blokujący oparcie fotela tylko w pionie, oraz Multiblock ? blokowanie zarówno w pionie, jak w pozycjach odchylonych. Wybór krzesła biurowego pod względem prawidłowości oparcia powinien uwzględniać wzrost użytkownika. Tak aby anatomicznie zaprojektowane krzywizny wypadały na odpowiedniej wysokości pleców.

Podłokietniki:

Nie powinny być pomijane przy badaniu ergonomiczności krzesła. Nie mogą być zbyt wysokie, aby fotel mógł swobodnie wsuwać się pod biurko i zbyt niskie aby można było oprzeć na nich łokcie w trakcie pracy.

Nie tylko wygoda

Kiedy mamy pewność, że krzesło do biurka, które wybraliśmy zapewnia nam najbardziej optymalne warunki do pracy, możemy w końcu zwrócić uwagę na jego design. To właśnie fotele ergonomiczne, obok biurek nadają charakter wnętrzom naszych miejsc, sprawiając, że chętniej spędzamy w nich czas. Nowoczesny lub klasyczny wygląd zachęca do tego, aby się w nich rozsiąść i działać.

I właśnie takie fotele biurowe oferujemy!

Nasi klienci mogą wybierać spośród produktów wykonanych z różnorodnych materiałów w zależności od swojego gustu i dostępnego budżetu. Materiały wpływają, nie tylko na wygląd ale również na użyteczność fotela. Niektórzy cenią elegancki wygląd skórzanych pokryć, inni decydują się na wybór produktów z nowoczesnych materiałów.

Wszystkich ceniących komfortowe warunki pracy zapraszamy do zapoznania się z Naszą ofertą.

 

 

 

 

Współpraca z Sofotel.pl

Kontakt

0 801 000 610

tel.: (58) 746 37 97
fax: (58) 739 50 92

sklep@sofotel.pl

Godziny pracy infolinii:

poniedziałek 7:30-17:30
wtorek - piątek 7:30-15:30

Formularz kontaktowy

Dostawa i płatność

Koszty i czas dostawy

Dlaczego u nas?

Doświadczenie
16 lat na rynku

Szybka wysyłka
kurierem w 24 godziny

Bezpieczeństwo
szybkie płatności online

14 dni na zwrot
bez podania przyczyny

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 7:30 - 17:30 wtorek - piątek 7:30 - 15:30

0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego

(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego