Jak urządzić biuro w domu?

Biuro w domu: przygotowania do urządzenia miejsca do pracy

Telepraca to ? jak sama nazwa wskazuje ? to praca wykonywana poza siedzibą firmy, na odległość. To znak naszych czasów, że jest obecnie niezwykle popularna. Korzystają z niej specjaliści z różnych dziedzin, a sprzyjają temu nowoczesne technologie umożliwiające realizację różnych projektów bez wychodzenia z domu.

Inna sprawa, że w przeciwieństwie do biura pracowanie w domowym zaciszu może być trudniejsze, niż się wydaje. Nietrudno się domyślić, dlaczego ? całe mnóstwo rzeczy, które nas rozpraszają, nie sprzyja odpowiedniej koncentracji i efektywnej pracy. Stąd trudność w utrzymaniu dyscypliny, co jest szczególnie uciążliwe, gdy gonią nas deadline'y. Można jednak temu zaradzić, odpowiednio przygotowując miejsce pracy.

jak urządzić biuro w domu

Szukamy miejsca na domowy gabinet

Przygotowanie osobnego pomieszczenia to optymalne rozwiązanie, ale w przypadku, kiedy nie mamy takiej możliwości, możemy odpowiednio zaaranżować inną, mniejszą przestrzeń.

Cisza i spokój ? to o tym powinieneś pomyśleć na pierwszym miejscu. Postaraj się, aby wyraźnie zasugerować, że w wybranej przestrzeni znajduje się Twój kącik do pracowania ? niech pozostali domownicy o tym wiedzą.

Równie ważny jest odpowiedni dobór kolorów mebli i ścian. Barwy mają zadziwiający wpływ na nasze samopoczucie i koncentrację, zatem pamiętaj o tym i rozsądnie wybierz kolor ścian, biurko i krzesło obrotowy. Postaw na stonowane kolory, harmonię i indywidualizm.

jak urządzić biuro w domu

Ustawienie biurka

To na nim będziesz korzystać z komputera, pisać, projektować czy wykonywać inną pracę wymagającą skupienia. Biurko najlepiej ustawić w miejscu dobrze oświetlonym (światłem naturalnym), więc pod oknem będzie idealnie. Gdy na zewnątrz świeci słońce, niezbędne będzie zaopatrzenie się w żaluzje lub rolety.

Ciekawostka: kiedy przebywając w pomieszczeniu siedzimy odwróceni do drzwi plecami, dokucza nam niepokój i dyskomfort. W związku z tym chcemy kontrolować to, co się dzieje i kto wchodzi do pokoju, a tylko ustawienie biurka frontem do wejścia zapewni nam spokój. Jeśli więc zależy Ci na maksimum koncentracji podczas pracy, uwzględnij tę zasadę.

Jaki fotel biurowy wybrać?

Była już mowa o biurku, przyszła więc pora na mebel wobec niego komplementarny, bez którego nie sposób się obejść. fotele biurowe ? bo o nie chodzi ? to kwestia bardziej delikatna.

jak urządzić biuro w domu

Fotel będzie najważniejszym meblem w Twoim kąciku do pracy, ponieważ łączy dwie istotne funkcje: nie dość, że powinien harmonijnie komponować się z pozostałymi elementami wyposażenia pod względem wizualnym, to w dodatku będzie również odpowiedzialny za Twoje zdrowie. Wybierając ergonomiczne krzesło obrotowe zwróć uwagę na jego ergonomiczność. Sprawdź, czy siedzisko i oparcie są regulowane, czy jest wyposażony w podłokietniki i oceń, czy zapewnia wystarczający komfort siedzenia. Unikniesz wtedy problemów zdrowotnych związanych z wielogodzinną pracą w siedzącej pozycji.

Dobre fotele obrotowe muszą być nie tylko przyjazne dla zdrowia. Stylowy, designerski mebel świetnie uzupełni pozostałą przestrzeń biurową i pomoże Ci wykrzesać z siebie dodatkowe pokłady kreatywności. Może być niezłą wizytówką, świadczącą o Twojej wyobraźni i, co równie ważne, profesjonalnym podejściu.

Współpraca z Sofotel.pl

Kontakt

0 801 000 610

tel.: (58) 746 37 97
fax: (58) 739 50 92

sklep@sofotel.pl

Godziny pracy infolinii:

poniedziałek 7:30-17:30
wtorek - piątek 7:30-15:30

Formularz kontaktowy

Dostawa i płatność

Koszty i czas dostawy

Dlaczego u nas?

Doświadczenie
16 lat na rynku

Szybka wysyłka
kurierem w 24 godziny

Bezpieczeństwo
szybkie płatności online

14 dni na zwrot
bez podania przyczyny

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 7:30 - 17:30 wtorek - piątek 7:30 - 15:30

0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego

(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego