Panel logowania

Zaloguj lub zarejestruj się
  • Fotele ogrodowe wiszące
  • Krzesła skandynawskie!
  • Fotele skórzane Sofotel!
  • Hamaki ogrodowe Sofotel!

KONTAKT

0 801 000 610

tel.: (58) 746 37 97
fax: (58) 739 50 92

sklep@sofotel.pl

Godziny pracy infolinii:

poniedziałek 8:00-18:00
wtorek-piątek 8:00-16:00

Godziny otwarcia sklepu:

poniedziałek 8:00-18:00
wtorek-piątek 8:00-16:00

O SKLEPIE

Global Income s.c.

81-571 Gdynia
ul. Chwaszczyńska 135B
NIP: 586-216-73-15

Zobacz jak trafić

WYSYŁKA

Kurierska, ubezpieczona.

Czas i koszt dostawy

Śledzenie paczki

Jak urządzić biuro w domu?

Biuro w domu: przygotowania do urządzenia miejsca do pracy

Telepraca to – jak sama nazwa wskazuje – to praca wykonywana poza siedzibą firmy, na odległość. To znak naszych czasów, że jest obecnie niezwykle popularna. Korzystają z niej specjaliści z różnych dziedzin, a sprzyjają temu nowoczesne technologie umożliwiające realizację różnych projektów bez wychodzenia z domu.

Inna sprawa, że w przeciwieństwie do biura pracowanie w domowym zaciszu może być trudniejsze, niż się wydaje. Nietrudno się domyślić, dlaczego – całe mnóstwo rzeczy, które nas rozpraszają, nie sprzyja odpowiedniej koncentracji i efektywnej pracy. Stąd trudność w utrzymaniu dyscypliny, co jest szczególnie uciążliwe, gdy gonią nas deadline'y. Można jednak temu zaradzić, odpowiednio przygotowując miejsce pracy.

Jak urządzić biuro w domu

Szukamy miejsca na domowy gabinet

Przygotowanie osobnego pomieszczenia to optymalne rozwiązanie, ale w przypadku, kiedy nie mamy takiej możliwości, możemy odpowiednio zaaranżować inną, mniejszą przestrzeń.

Cisza i spokój – to o tym powinieneś pomyśleć na pierwszym miejscu. Postaraj się, aby wyraźnie zasugerować, że w wybranej przestrzeni znajduje się Twój kącik do pracowania – niech pozostali domownicy o tym wiedzą.

Równie ważny jest odpowiedni dobór kolorów mebli i ścian. Barwy mają zadziwiający wpływ na nasze samopoczucie i koncentrację, zatem pamiętaj o tym i rozsądnie wybierz kolor ścian, biurko i krzesło obrotowy. Postaw na stonowane kolory, harmonię i indywidualizm.

Jak urządzić biuro w domu

Ustawienie biurka

To na nim będziesz korzystać z komputera, pisać, projektować czy wykonywać inną pracę wymagającą skupienia. Biurko najlepiej ustawić w miejscu dobrze oświetlonym (światłem naturalnym), więc pod oknem będzie idealnie. Gdy na zewnątrz świeci słońce, niezbędne będzie zaopatrzenie się w żaluzje lub rolety.

Ciekawostka: kiedy przebywając w pomieszczeniu siedzimy odwróceni do drzwi plecami, dokucza nam niepokój i dyskomfort. W związku z tym chcemy kontrolować to, co się dzieje i kto wchodzi do pokoju, a tylko ustawienie biurka frontem do wejścia zapewni nam spokój. Jeśli więc zależy Ci na maksimum koncentracji podczas pracy, uwzględnij tę zasadę.

Jaki fotel biurowy wybrać?

Była już mowa o biurku, przyszła więc pora na mebel wobec niego komplementarny, bez którego nie sposób się obejść. Fotele biurowe – bo o nie chodzi – to kwestia bardziej delikatna.

Jaki fotel biurowy wybrać

Fotel będzie najważniejszym meblem w Twoim kąciku do pracy, ponieważ łączy dwie istotne funkcje: nie dość, że powinien harmonijnie komponować się z pozostałymi elementami wyposażenia pod względem wizualnym, to w dodatku będzie również odpowiedzialny za Twoje zdrowie. Wybierając ergonomiczne krzesło obrotowe zwróć uwagę na jego ergonomiczność. Sprawdź, czy siedzisko i oparcie są regulowane, czy jest wyposażony w podłokietniki i oceń, czy zapewnia wystarczający komfort siedzenia. Unikniesz wtedy problemów zdrowotnych związanych z wielogodzinną pracą w siedzącej pozycji.

Dobry fotel obrotowy jest nie tylko przyjazny dla zdrowia. Stylowy, designerski mebel świetnie uzupełni pozostałą przestrzeń biurową i pomoże Ci wykrzesać z siebie dodatkowe pokłady kreatywności. Może być niezłą wizytówką, świadczącą o Twojej wyobraźni i, co równie ważne, profesjonalnym podejściu.