Panel logowania

Zaloguj lub zarejestruj się
  • Fotele ogrodowe wiszące
  • Krzesła skandynawskie!
  • Fotele skórzane Sofotel!
  • Hamaki ogrodowe Sofotel!

KONTAKT

0 801 000 610

tel.: (58) 746 37 97
fax: (58) 739 50 92

sklep@sofotel.pl

Godziny pracy infolinii:

poniedziałek 8:00-18:00
wtorek-piątek 8:00-16:00

Godziny otwarcia sklepu:

poniedziałek 8:00-18:00
wtorek-piątek 8:00-16:00

O SKLEPIE

Global Income s.c.

81-571 Gdynia
ul. Chwaszczyńska 135B
NIP: 586-216-73-15

Zobacz jak trafić

WYSYŁKA

Kurierska, ubezpieczona.

Czas i koszt dostawy

Śledzenie paczki

Minimalizm w biurze

Fotele biurowe a minimalizm

Sprawienie, aby wnętrze biura było nie tylko funkcjonalne, ale także atrakcyjne wizualnie, nie należy do najprostszych zadań. Na pewno warto zrobić rozeznianie na temat panujących obecnie trendami – co jest na topie, jaki styl przeżywa swoisty renesans lub co już jest passé. Jeśli chodzi o współczesne tendencje, da się zaobserwować przywiązanie do minimalizmu. To modny nurt zarówno w aranżacji wnętrz biurowych, jak i prywatnych.

Czym charakteryzuje się styl minimalistyczny? To przede wszystkim otwarta przestronna przestrzeń, pozbawiona wszelkich zbędnych elementów, takich jak na przykład ozdoby, figurki, łuki itp. Uwagę zwraca swoisty ascetyzm, oszczędność formy i neutralne barwy, dzięki czemu zyskujemy elegancką prostotę.

Fotele a minimalizm

Kolory i materiały

Zanim wstawimy do wnętrza meble, biurka czy fotele biurowe, przyjrzyjmy się kolorom, jakie lubi minimalizm. Powinny być jak najbardziej neutralne, zatem najlepsza będzie czerń, biel, kolor szary czy - dla kontrastu - ceglasty. Efekt powinien dawać wrażenie lekkiego chłodu.

Dobre będą też jaśniejsze, pastelowe odcienie, na przykład beżowy lub seledynowy. Jeśli chcemy, możemy delikatnie ocieplić wystrój, w czym pomoże nam zastosowanie przybrudzonej barwy.

Fotele a minimalizm

Jeżeli chodzi o materiały wykończeniowe, szczególnym zainteresowaniem wśród zwolenników minimalizmu cieszą się kamień, szkło oraz metal. Na podłodze najlepiej sprawdzi się parkiet, jednak pamiętajmy, że aby uniknąć zarysowania podłoża, należy zaopatrzyć się w fotel biurowy wyposażony w gumowane kółka.

Oświetlenie

Oświetlenie odgrywa równie ważną rolę jak kolory, więc jeżeli zależy nam na trzymaniu się zasad minimalizmu, uwzględnijmy kilka rzeczy. Po pierwsze, w biurze urządzonym w ten sposób brak dekoracji, dodatków i innych elementów skupiających uwagę, zatem oświetlenie będzie grać pierwsze skrzypce w nadawaniu mu charakteru. Nie ograniczajmy dostępu światła – najlepiej zamiast zasłon zamontować odpowiednie rolety, a wybierając lampy zwróćmy uwagę na oprawy, które powinny mieć ciemne lub zimne, stalowe elementy.

Fotele a minimalizm