Minimalizm w biurze

Fotele biurowe a minimalizm

Sprawienie, aby wnętrze biura było nie tylko funkcjonalne, ale także atrakcyjne wizualnie, nie należy do najprostszych zadań. Na pewno warto zrobić rozeznianie na temat panujących obecnie trendami ? co jest na topie, jaki styl przeżywa swoisty renesans lub co już jest passé. Jeśli chodzi o współczesne tendencje, da się zaobserwować przywiązanie do minimalizmu. To modny nurt zarówno w aranżacji wnętrz biurowych, jak i prywatnych.

Czym charakteryzuje się styl minimalistyczny? To przede wszystkim otwarta przestronna przestrzeń, pozbawiona wszelkich zbędnych elementów, takich jak na przykład ozdoby, figurki, łuki itp. Uwagę zwraca swoisty ascetyzm, oszczędność formy i neutralne barwy, dzięki czemu zyskujemy elegancką prostotę.

Fotele a minimalizm

Kolory i materiały

Zanim wstawimy do wnętrza meble, biurka czy fotele biurowe, przyjrzyjmy się kolorom, jakie lubi minimalizm. Powinny być jak najbardziej neutralne, zatem najlepsza będzie czerń, biel, kolor szary czy - dla kontrastu - ceglasty. Efekt powinien dawać wrażenie lekkiego chłodu.

Dobre będą też jaśniejsze, pastelowe odcienie, na przykład beżowy lub seledynowy. Jeśli chcemy, możemy delikatnie ocieplić wystrój, w czym pomoże nam zastosowanie przybrudzonej barwy.

Fotele a minimalizm

Jeżeli chodzi o materiały wykończeniowe, szczególnym zainteresowaniem wśród zwolenników minimalizmu cieszą się kamień, szkło oraz metal. Na podłodze najlepiej sprawdzi się parkiet, jednak pamiętajmy, że aby uniknąć zarysowania podłoża, należy zaopatrzyć się w fotel biurowy wyposażony w gumowane kółka.

Oświetlenie

Oświetlenie odgrywa równie ważną rolę jak kolory, więc jeżeli zależy nam na trzymaniu się zasad minimalizmu, uwzględnijmy kilka rzeczy. Po pierwsze, w biurze urządzonym w ten sposób brak dekoracji, dodatków i innych elementów skupiających uwagę, zatem oświetlenie będzie grać pierwsze skrzypce w nadawaniu mu charakteru. Nie ograniczajmy dostępu światła ? najlepiej zamiast zasłon zamontować odpowiednie rolety, a wybierając lampy zwróćmy uwagę na oprawy, które powinny mieć ciemne lub zimne, stalowe elementy.

Fotele a minimalizm

Współpraca z Sofotel.pl

Kontakt

0 801 000 610

tel.: (58) 746 37 97
fax: (58) 739 50 92

sklep@sofotel.pl

Godziny pracy infolinii:

poniedziałek 7:30-17:30
wtorek - piątek 7:30-15:30

Formularz kontaktowy

Dostawa i płatność

Koszty i czas dostawy

Dlaczego u nas?

Doświadczenie
16 lat na rynku

Szybka wysyłka
kurierem w 24 godziny

Bezpieczeństwo
szybkie płatności online

14 dni na zwrot
bez podania przyczyny

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 7:30 - 17:30 wtorek - piątek 7:30 - 15:30

0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego

(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego