Kategorie
Współpraca z Sofotel.pl
Kontakt
0 801 000 610
tel.: (58) 746 37 97
fax: (58) 739 50 92
Godziny pracy infolinii:
poniedziałek 7:30-17:30
wtorek - piątek 7:30-15:30
Dlaczego u nas?
Doświadczenie
16 lat na rynku
Szybka wysyłka
kurierem w 24 godziny
Bezpieczeństwo
szybkie płatności online
14 dni na zwrot
bez podania przyczyny
Historia architektury ogrodowej jest tak samo stara jak i samych ogrodów. Tam gdzie znajdowała się piękna, wypielęgnowana przyroda, zawsze musiało znaleźć się również i miejsce z którego można było podziwiać kunszt ogrodników, piękno samej natury i na jej tle wypoczywać. Ogrody są dziedziną równie szeroką, co wdzięczną, jako że już od tylu wieków pobudzają naszą wrażliwość i zmysł estetyki, do tego stopnia, że chęć i umiejętności przekształcania terenów zielonych w swoim najbliższym otoczeniu w celu stworzenia swoistego dzieła zagościły na stałe w naszych życiach - nawet jeśli nie bezpośrednio, to za pomocą ogrodników i specjalistów w tej dziedzinie. Ładnym ogrodem jednak cieszą się wszyscy.
Większości z nas sztuka ogrodowa od razu przywodzi na myśl ogrody Wersalu, jednak rozmiary w tym wypadku nie mają znaczenia, ponieważ nawet najmniejszy zadbany pas zieleni może stać się zieloną przystanią do nacieszenia oka i odnalezienia spokoju ducha, jak i miejscem rozwoju samodyscypliny dla każdego opiekuna takiego ogródka. Pociąg człowieka do spędzania czasu u boku natury jest obecny w naszej kulturze niemal od jej początku. Pierwsi Słowianie dostosowywali lasy i gaje pod potrzeby uniesień natury sakralnej - Nie bez przyczyny miejsce, kojarzone z doskonałością życia po śmierci - Raj - również w większości wypadków jest przedstawiany w formie rajskiego ogrodu, z mnogością egzotycznych krzewów i drzew. Powodów takiego pociągu kultury człowieka do przekształcanej zieleni można szukać wielu - czy to poczucie jedności z naturą, rozbudowane kreatywności przez kształtowanie terenu, czy możliwość zrelaksowania się poza zgiełkiem życia codziennego - niezależnie od motywacji, lubimy po prostu siedzieć na świeżym powietrzu doceniając kolor otaczającej zieleni. Dlatego tak bardzo standardowym elementem każdego parku czy sadu jest ławka, która okazuje się nieocenioną pomocą w komfortowym podziwianiu natury. Poza ławkami można oczywiście wybrać inne meble umożliwiające relaks i napawanie się pięknem natury, takie jak na przykład huśtawka, krzesła, ławy oraz krzesła wiszące. Czy fotele wiszące to to samo co huśtawka? Przy odpowiedniej dozie dziecięcej energii z całą pewnością, choć nie takie jest pierwotne założenie fotela wiszącego.
Czym właściwie jest więc ogrodowy fotel wiszący? W roku 1968 fiński designer Earo Aarnio wprowadził rewolucyjny projekt, przedstawiający fotel wiszący w kształcie połowy bańki. Zainspirowała go budowa statku i wykorzystany w nich materiał, a mianowice włókno szklane. Przypływ kreatywnego myślenia podpowiedział mu, aby kulę przeciąć niemal w połowie, a otwartą część wyłożyć pianką poliuretanową dla zwiększenia wygody. Tak powstał Ball Chair (1963 r.), czyli swoisty pokój w pokoju, w którym można było przyjemnie się umościć i odciąć się od hałasu. W pierwszym modelu Aarnio zainstalował sobie nawet aparat telefoniczny, a byli też tacy, którzy w kuli w przypływach fantazji montowali głośniki. Dzięki ?Bubble Chair?, bo tak nazwał swój mebel do dzisiaj możemy korzystać z unikalnego połączenia wszystkich mebli wypoczynkowych i delektować się miejscem do kompletacji, wypoczynku, spoczynku.
Fotele wiszące ogrodowe łączą cechy takich mebli wypoczynkowych, jak huśtawka, hamak i zwykły fotel, a przy odpowiednich gabarytach możemy traktować je, jak sofę na świeżym powietrzu. Każdy wiszący fotel wiszący umożliwia nam przybranie wygodnej dla nas pozycji, niezależnie, czy zamontowany jest w ogrodzie, czy w domu przez podwieszenie w suficie, wzbogacając jakość wypoczynku o możliwość delikatnego kołysania. Niejednokrotnie powtarza się o tym, że wspólna przestrzeń komunalna musi być przede wszystkim funkcjonalna i to w sposób przyjazny obywatelom. Mając to na uwadze nie dziwi więc istotność dziedziny, jaką jest tak zwana architektura miejska. Na tę szlachetną dziedzinę składa się wiele istotnych elementów, które mają na celu ułatwienie nam życia. Powinnością architektów jest zaprojektowanie przestrzeni publicznej, poprzez dobór i ułożenie elementów w taki sposób, aby jego użytkownicy mieli poczucie że ta dana przestrzeń została zaprojektowana z myślą właśnie o nich. Każdy najmniejszy element może być bardzo istotny w takiej sytuacji - dobór koszy na odpady, ich lokalizacj,a ułożenie pasów zieleni i publicznie dostępnego umeblowania do użytku publicznego. W typowym parku sprawdzają się na przykład ławy wykonane z żeliwa, a w co bardziej nowoczesnych - minimalistyczne, czasem wręcz socrealistyczne ławy o konstrukcji betonowej. Istotnym aspektem architektury krajobrazu jest również dobór jak najtrwalszych elementów do tegoż. Nie jest tajemnicą, że nie wszyscy obywatele potrafią się z szacunkiem obchodzić z własnością publiczną, o aktach wandalizmu nie wspominając. W trakcie Planowania przestrzeni zielonej na terenach publicznych, w dzisiejszych czasach koniecznie jest również umieszczenie stanowiska na przypięcie roweru, bowiem coraz większe ilości osób decyduje się na właśnie tę ekonomiczną formę transportu.
Na co zwracać uwagę szukając idealnie dobranego krzesła wiszącego? Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze jego maksymalne obciążenie, żeby potem nie było zaskoczeń, przy "intensywnym" użytkowaniu takich foteli. W drugiej kolejności już powinniśmy skupić swoją uwagę na materiał i kolor wykonania, tak żeby był trwały, bezpieczny oraz pasował do wystroju pokoju, czy ogródka, zależnie od sezonu i naszych własnych gustów i zapotrzebowań
Meble ogrodowe, a w tym wypadku fotele ogrodowe zapewniają ogromny komfort, a w połączeniu z lekkim bujaniem wprowadza stan odprężenia i beztroski. Świetnie sprawdzają się dla dzieci, które pod opieką dorosłych, potrafią się na nich świetnie bawić. Dorosłym również nie trzeba podpowiadać na ile różnych sposobów mogą z takiego miejsca korzystać. Fotele znakomicie komponują się z otoczeniem w obszarach zielonych lub architekturą naszych tarasów. Po sezonie letnim, a nawet w jego trakcie, fotele doskonale sprawdzają się we wnętrzach naszych domów i mieszkań. Obfitość produktów w ofercie pozwala dostosować styl, kolor i jakości podczepień fotela pod sufit, co daje praktycznie niezliczoną ilość zastosowań we wnętrzach. Fotel wiszący świetnie pasuje do zacisza sypialni, gdzie można poczytać książkę w wygodnej pozycji lub pokoi dziecięcych do zabawy najmłodszych domowników. Sprawdzi się także w salonie jako dodatkowe miejsce wypoczynkowe. Taki wiszący mebel można zamontować za pomocą dwóch metod. Pierwszy sposób, jak sama nazwa wskazuje, polega na podwieszeniu pod sufitem, przy zastosowaniu liny albo łańcucha. Jeśli jednak chcemy umieścić go na zewnątrz, bądź robienie dziur w suficie nie wchodzi w rachubę, należy wziąć pod uwagę opcję na stelażu, która zaoszczędzi stropowi dziur a nam kłopotu. Już dziś uatrakcyjnij swoją przestrzeń życiową o wiszące fotele
Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 7:30 - 17:30 wtorek - piątek 7:30 - 15:30
0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego
(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego