Filtry

Cena

-

Współpraca z Sofotel.pl

Kontakt

0 801 000 610

tel.: (58) 746 37 97
fax: (58) 739 50 92

sklep@sofotel.pl

Godziny pracy infolinii:

poniedziałek 7:30-17:30
wtorek - piątek 7:30-15:30

Formularz kontaktowy

Dostawa i płatność

Koszty i czas dostawy

Dlaczego u nas?

Doświadczenie
16 lat na rynku

Szybka wysyłka
kurierem w 24 godziny

Bezpieczeństwo
szybkie płatności online

14 dni na zwrot
bez podania przyczyny

Zastosuj w swojej kuchni nowoczesne i praktyczne rozwiązania

Czym są tak naprawdę hokery i jak prawidłowo z nich korzystać?

Hokery są wysokimi stołkami barowymi. Co ciekawe, przyjęło się, że wysokość siedziska powinna mniej więcej odpowiadać wysokości blatu stołu lub baru, przy którym je stawiamy. Tym, co zdecydowanie wyróżnia hokery spośród wszystkich krzeseł są nogi. Rozchylają się, rozpoczynając od góry przez co siedzisko uzyskuje odpowiednią stabilność. W dolnej części nóg istnieją natomiast metalowe rurki, które trzymają nogi w ryzach. Oczywiście, spełniają one dwie funkcje. Jedna to wspomniana funkcja stabilizująca, druga to podnóżki. Stołki barowe są zazwyczaj wyższe niż długość naszych nóg, dlatego podnóżki są niezbędne. Hokery najlepiej sprawdzają się w kuchniach otwartych, gdzie zastosowano tzw. "wyspę". Sama geneza hokerów określa je natomiast jako krzesła stricte barowe. Z biegiem czasu zaczęły wchodzić do przestrzeni lokalnych, korelując ze stylem modernistycznym. Pamiętaj więc, aby przed zakupem hokera zmierzyć dokładnie wysokość blatu i dobrać go w odpowiedni sposób. W przypadku hokerów do kuchni, można dopuścić się pewnego odstępstwa i wybrać niższe modele. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest jednak zakup hokerów regulowanych, są dostępne w ofercie naszego sklepu.

Dobierz hoker w taki sposób, aby spełniał wszystkie Twoje wymagania

Czego tak właściwie oczekujemy od każdego krzesła? Oczywiście, że chcemy aby było wygodne. Liczy się więc nie tylko wysokość, ale również styl siedziska. Wszystkie stołki barowe znajdujące się w naszej ofercie mają oparcie, uznaliśmy to za najbardziej komfortowe rozwiązanie. Istotny jest również materiał, a właściwie pokrycie siedziska. Musi być wykonane z materiału, który gwarantuje łatwość utrzymania go w czystości. W kuchni gotujemy, nierzadko spożywamy posiłki. Szczególnie wtedy, gdy jesteśmy szczęśliwymi rodzicami to musimy liczyć się z możliwością zabrudzeń w przestrzeni kuchennej. W praktyce sprawdzają się najlepiej materiały sztuczne, właśnie nimi pokryliśmy nasze produkty. Kolejnym wyjątkowo komfortowym rozwiązaniem jest zastosowanie w niektórych modelach podłokietników. Co prawda, w niektórych wypadkach wyklucza to wówczas możliwość wsunięcia hokera pod blat... aczkolwiek z drugiej strony podnosi komfort siedzenia. Szczególnie wtedy, gdy spędzamy na nim więcej czasu, niż tylko podczas krótkich posiłków w ciągu dnia. Kolejnym ułatwiającym eksploatację rozwiązaniem, jest zastosowanie mechanizmu obrotowego w siedzisku. Mogąc obracać siedzisko, łatwiej opuszczamy hokera i na niego wsiadamy.

Hoker to element, który uatrakcyjnia i zdobi wnętrze

W dzisiejszych czasach przywiązujemy coraz większą wagę do wystroju naszych wnętrz. Staramy się, aby były jak najbardziej modne i odpowiadały panującym trendom. Jednym z takich trendów jest styl skandynawski. Znaczenie ma nie tylko sam model krzesła, jego typ. Liczą się kolory, a także materiały z których zostały wykonane. Podstawową cechą hokerów jest stabilność, ze względu na swoją specyfikę nie mogą być podatne na przechyły. Upadek z wysokości, na której znajdujemy się siedząc na hokerach mógłby narazić nas na poważniejsze urazy. Różnorodnie wyposażona przestrzeń kuchnna zmusza nas do poszukiwania elementów, które chociaż odrobinę ją przygaszą. Wówczas bardzo często sięgamy po hokery.

Istotny jest materiał, z którego został wykonany stołek barowy

Jak każdy mebel, także i krzesła- muszą spełniać swoje funkcje. Związane są z użytecznością i funkcją wystroju wnętrza. W przypadku mebli bardziej użytkowych, nie możemy zapomnieć o funkcjonalności. Wszystko, o czym wspominaliśmy wcześniej - ergonomia, praktyczność ma ogromne znaczenie. Ufamy, że ten treściwy przewodnik po świecie hokerów znacznie ułatwi podjęcie właściwej decyzji. Nie chcemy, aby przesyt informacji sprawił, że w Twojej głowie pojawi się zamęt. Stawiamy więc po pierwsze na praktyczność, po drugie na materiały z jakich wykonane jest siedzisko. Wszystko to pozwoli nam cieszyć się dokonanym wyborem przez długi czas, przy zachowaniu pełnej użyteczności mebla. Nie bójmy się tworzyw sztucznych, takich jak eko-skóra. Jest ona zdecydowanie bardziej odporna na zabrudzenia, takie jak plamy - czy zarysowania. Nie trzeba w tak dużym stopniu jej konserwować i troszczyć się o zniszczenie powłoki. Jeśli masz dzieci, wybór jest prosty! Hokery marki Sofotel spełniają wszystkie oczekiwania.

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 7:30 - 17:30 wtorek - piątek 7:30 - 15:30

0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego

(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego