Panel logowania

Zaloguj lub zarejestruj się
  • Fotele ogrodowe wiszące
  • Krzesła skandynawskie!
  • Fotele skórzane Sofotel!
  • Hamaki ogrodowe Sofotel!

KONTAKT

0 801 000 610

tel.: (58) 746 37 97
fax: (58) 739 50 92

sklep@sofotel.pl

Godziny pracy infolinii:

poniedziałek 8:00-18:00
wtorek-piątek 8:00-16:00

Godziny otwarcia sklepu:

poniedziałek 8:00-18:00
wtorek-piątek 8:00-16:00

O SKLEPIE

Global Income s.c.

81-571 Gdynia
ul. Chwaszczyńska 135B
NIP: 586-216-73-15

Zobacz jak trafić

WYSYŁKA

Kurierska, ubezpieczona.

Czas i koszt dostawy

Śledzenie paczki

Ergonomia w fotelach biurowych Eago

Fotele biurowe a ergonomia

Podstawowe cechy ergonomicznego fotela

Od wyboru dobrego fotela biurowego zależy jakość i komfort Twojej pracy oraz zdrowie Twojego kręgosłupa. Zatem kiedy będziesz szukał odpowiedniego modelu do biura czy pracowni, powinieneś wziąć pod uwagę nie tylko to, czy jego wygląd Ci się podoba, lecz również pewne konkretne cechy związane z jego ergonomicznością.

Ergonomia to dział nauki zajmujący się ważną częścią naszego codziennego życia – bada mianowicie odpowiednie dopasowanie materialnego środowiska pracy do psychofizycznych warunków pracownika. Polskie Towarzystwo Ergonomiczne definiuje ją tak:

Ergonomia jest to nauka stosowana zmierzająca do optymalnego dostosowania narzędzi, maszyn, urządzeń, technologii, organizacji i materialnego środowiska pracy oraz przedmiotów powszechnego użytku do wymagań i potrzeb fizjologicznych, psychicznych i społecznych człowieka". (źródło: ergonomia.info.pl)

Nazwa tej dyscypliny naukowej pochodzi z języka greckiego: ergon oznacza pracę, natomiast nomos – zasadę, prawo. Co ciekawe, jej twórcą jest... Polak! Tak, to właśnie nasz rodak, przyrodnik Wojciech Jastrzębowski, w 1857 roku opracował podstawy egonomii, będącą dziś jednym z dwóch kluczowych czynników – zaraz obok estetyki – które bierzemy pod uwagę, wybierając fotele biurowe - czyli podstawowe elementy wystroju biura czy gabinetu.

To właśnie na fotelu będziemy spedzać większą część dnia podczas pracy przy komputerze, a przecież dobrze wiadomo, że ma to niebagatelny wpływ na nasze zdrowie, zwłaszcza na stan kręgosłupa. Dzięki zaleceniom ergonomii  odpowiednio dobrany fotel biurowy pomoże utrzymać twój kręgosłup w naturalnej pozycji.

Cechy ergonomicznego fotela:

  • Podstawa fotela: dobra podstawa skutecznie podtrzyma fotel, gwarantując bezpieczną pracę. Zdecydowanie najbardziej funkcjonalna i stabilna jest podstawa w postaci pięcionoga na kółkach;
  • Siedzisko fotela: bezdyskusyjne w przypadku pracy biurowej jest stosowanie siedziska z możlwością regulacji wysokości. Zgodnie z regułami ergonomii należy je ustawić tak, aby stopy w swobodny sposób opierały się o podłogę, natomiast uda muszą znajdować się w pozycji równoległej do podłoża;
  • Podłokietniki: tutaj, podobnie jak w przy konstrukcji siedziska, możliwość regulacji jest warunkiem koniecznym do pozytywnej oceny tego elementu fotela.
  • Oparcie fotela: tutaj bez niespodzianek – ta część dba o zdrowie Twojego kręgosłupa, więc podkreślana wcześniej możliwość regulacji to absulutna konieczność. Musi pozwalać na odchylanie pleców i regulację wysokości. Spotkasz się z dwoma rodzajami ustawień: mechanizm Tilt, czyli system blokujący oparcie fotela tylko w pionie, oraz Multiblock – blokowanie zarówno w pionie, jak w pozycjach odchylonych.

Biurowy fotel obrotowy, któremu uda się połączyć elegancję z ergonomią, to dla pracownika prawdziwy skarb. Nie dość, że nada wnętrzu biurowemu nowoczesnego, designerskiego charakteru, to w dodatku zagwarantuje Ci komfort podczas pracy, na czym zdecydowanie skorzysta też Twoje zdrowie.

Fotele biurowe a ergonomia