Współpraca z Sofotel.pl
Kontakt
0 801 000 610
tel.: (58) 746 37 97
fax: (58) 739 50 92
Godziny pracy infolinii:
poniedziałek 7:30-17:30
wtorek - piątek 7:30-15:30
Dlaczego u nas?
Doświadczenie
16 lat na rynku
Szybka wysyłka
kurierem w 24 godziny
Bezpieczeństwo
szybkie płatności online
14 dni na zwrot
bez podania przyczyny
Nie jest to rzecz jasna wymóg obowiązkowy i nie wszyscy gracze korzystają ze stołów o stricte gamingowym charakterze. Dla wielu z nich wystarczy wielofunkcyjne biurko, które równie dobrze może służyć do pracy. To, co wyróżnia jednak typowe stanowisko gracza, jest jego styl estetyczny – stół i fotel o dynamicznym charakterze, wyznaczanym przez linie designu, określoną kolorystykę (najczęściej jest to kontrastowe zestawienie koloru czarnego z czerwonym, niebieskim albo pomarańczowym) oraz materiały i konstrukcję, zdolne wytrzymać gwałtowne ruchy rozemocjonowanego gracza. Większość takich biurek może też służyć do innych niż gra zadań, ale biurko gracza to mimo wszystko znacznie więcej niż jedynie stół, na którym stoi sprzęt do gry.
I biurko do gry, i fotel gamingowy muszą być komfortowe i ergonomiczne. Gracze spędzają długie godziny w zbliżonej pozycji, nierzadko w stałym lub powtarzającym się napięciu mięśni. Biurko i fotel powinny więc być jak najlepiej dopasowane do wymiarów ciała osoby grającej, by skłonić ją do zachowania możliwie najzdrowszej pozycji. Jednocześnie powinny pomieścić sprzęt: podstawowy (komputer, monitor, kable, klawiaturę, konsolę czy kierownicę) oraz dodatkowy (gamepady, głośniki, słuchawki, podkładki lub akcesoria tematyczne) – i to w sposób optymalnie ustawiony, w wygodnych dla gracza miejscach. Biurko gracza powinno mieć sporo miejsca na blacie, ale liczy się nie tyle rozmiar, co jak najlepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni.
Najwygodniej jest, gdy biurko gamingowe można dostosować do wymiarów ciała jednej korzystającej z niego osoby. Większość biurek komputerowych ma blat na wysokości 72-75 cm. Umożliwia to ułożenie rąk w wygodnej pozycji, oznaczającej mniej-więcej prosty kąt między ramieniem i przedramieniem. Najkorzystniej jest, gdy górna krawędź monitora znajduje się na wysokości wzroku użytkownika.
Regularni gracze mają zazwyczaj zwiększone wymagania wobec funkcjonalności swoich biurek. Biurko gamingowe nie musi mieć szuflad czy szafek, przydających się podczas zwykłej pracy, za to powinno zapewniać wygodę gry. Musi więc umożliwiać organizację kabli, których duża liczba łączy elementy sprzętu do grania. Rozwiązania służące do ich ukrywania, układania i przełączania to różnego rodzaju otwory, uchwyty, przeplotki, tunele, maskownice i półki, które pozwalają zachować w nich porządek i schować je. Przydają się ponadto inne gadżety, jak np. stojak na pady, wieszak do słuchawek albo uchwyt na napoje, by zabezpieczyć sprzęt przed ich przypadkowym rozlaniem.
Biurka dla graczy muszą być wytrzymałe i stać stabilnie, bez względu na pełne emocji ruchy swych użytkowników podczas gier. Powinny przetrwać wiele lat takiego użytkowania. Biurka na kółkach, o ile nie mają specjalnych, mocnych blokad, nie nadają się do tego celu – konieczna jest stabilność, bez względu na ilość i wagę sprzętów na nich ustawionych. Kluczowa jest solidna konstrukcja i użyte do jej zbudowania materiały, odporne na urazy mechaniczne.
Nogi biurka powinny mieć spory, zapewniający równowagę rozstaw. Istotny jest materiał, z którego wykonano blat. Warta polecenia jest tu np. gruba płyta MDF z ochronną warstwą kompozytu węglowego, dzięki któremu powierzchnia niełatwo ulega zarysowaniu czy pobrudzeniu. Nie należy jednak przesadzić z odpornością materiałów; np. biurka gamingowe z metalowymi blatami są na dłuższą metę niewygodne w użytkowaniu.
Choć w przypadku zwykłych biurek komputerowych konkretny design nie musi odgrywać większej roli, w przypadku biurka dla graczy ma on często znaczenie. Można powiedzieć, że stylistyka wizualna jest elementem gry, pomaga się w nią wczuć. Gamerzy często lubią np. biurka w eleganckich odcieniach czerni, z wykończeniem w postaci kontrastowych detali o żywych kolorach albo podświetlenie LED. Biurka gamingowe cechuje minimalizm formy, prostota konstrukcji, ostrość kątów, a zwłaszcza skojarzenia designu ze stanowiskami kierowców rajdowych albo pilotów. Najlepiej zgrać styl biurka ze stylem fotela gamingowego, trzymając się podobnej konwencji i kolorystyki – dlatego warto dobrać meble od tego samego producenta. W ofercie sklepu Sofotel są zarówno biurka gamingowe, jak fotele dla gracza, które wychodzą naprzeciw gustom gamerów i łączą design na wysokim poziomie z jakością wykonania i przystępną ceną.
Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 7:30 - 17:30 wtorek - piątek 7:30 - 15:30
0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego
(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego