Fotele ergonomiczne

fotele ergonomiczne

Podstawowe cechy ergonomicznego fotela

Od wyboru dobrego fotela biurowego zależy jakość i komfort Twojej pracy oraz zdrowie Twojego kręgosłupa. Zatem kiedy będziesz szukał odpowiedniego modelu do biura czy pracowni, powinieneś wziąć pod uwagę nie tylko to, czy jego wygląd Ci się podoba, lecz również pewne konkretne cechy związane z jego ergonomicznością.

Ergonomia to dział nauki zajmujący się ważną częścią naszego codziennego życia – bada mianowicie odpowiednie dopasowanie materialnego środowiska pracy do psychofizycznych warunków pracownika. Polskie Towarzystwo Ergonomiczne definiuje ją tak:

Ergonomia jest to nauka stosowana zmierzająca do optymalnego dostosowania narzędzi, maszyn, urządzeń, technologii, organizacji i materialnego środowiska pracy oraz przedmiotów powszechnego użytku do wymagań i potrzeb fizjologicznych, psychicznych i społecznych człowieka". (źródło: ergonomia.info.pl)

Nazwa tej dyscypliny naukowej pochodzi z języka greckiego: ergon oznacza pracę, natomiast nomos – zasadę, prawo. Co ciekawe, jej twórcą jest... Polak! Tak, to właśnie nasz rodak, przyrodnik Wojciech Jastrzębowski, w 1857 roku opracował podstawy egonomii, będącą dziś jednym z dwóch kluczowych czynników – zaraz obok estetyki – które bierzemy pod uwagę, wybierając fotele biurowe - czyli podstawowe elementy wystroju biura czy gabinetu.

To właśnie na fotelu będziemy spedzać większą część dnia podczas pracy przy komputerze, a przecież dobrze wiadomo, że ma to niebagatelny wpływ na nasze zdrowie, zwłaszcza na stan kręgosłupa. Dzięki zaleceniom ergonomii  odpowiednio dobrany fotel biurowy pomoże utrzymać twój kręgosłup w naturalnej pozycji.

Cechy ergonomicznego fotela:

  • Podstawa fotela: dobra podstawa skutecznie podtrzyma fotel, gwarantując bezpieczną pracę. Zdecydowanie najbardziej funkcjonalna i stabilna jest podstawa w postaci pięcionoga na kółkach;
  • Siedzisko fotela: bezdyskusyjne w przypadku pracy biurowej jest stosowanie siedziska z możlwością regulacji wysokości. Zgodnie z regułami ergonomii należy je ustawić tak, aby stopy w swobodny sposób opierały się o podłogę, natomiast uda muszą znajdować się w pozycji równoległej do podłoża;
  • Podłokietniki: tutaj, podobnie jak w przy konstrukcji siedziska, możliwość regulacji jest warunkiem koniecznym do pozytywnej oceny tego elementu fotela.
  • Oparcie fotela: tutaj bez niespodzianek – ta część dba o zdrowie Twojego kręgosłupa, więc podkreślana wcześniej możliwość regulacji to absulutna konieczność. Musi pozwalać na odchylanie pleców i regulację wysokości. Spotkasz się z dwoma rodzajami ustawień: mechanizm Tilt, czyli system blokujący oparcie fotela tylko w pionie, oraz Multiblock – blokowanie zarówno w pionie, jak w pozycjach odchylonych.

Biurowe fotele obrotowe, w których udaje się połączyć elegencję z ergonomią, to dla pracownika prawdziwy skarb. Nie dość, że nada wnętrzu biurowemu nowoczesnego, designerskiego charakteru, to w dodatku zagwarantuje Ci komfort podczas pracy, na czym zdecydowanie skorzysta też Twoje zdrowie.

fotele ergonomiczne

Kontakt

0 801 000 610

tel.: (58) 746 37 97
fax: (58) 739 50 92

sklep@sofotel.pl

Godziny pracy sklepu i infolinii:

poniedziałek 8:00-18:00
wtorek-piątek 8:00-16:00

Formularz kontaktowy

Dostawa i płatność

Dostawa foteli i krzeseł już od:

15 zł - dla płatności z góry
18 zł - dla płatności przy odbiorze

Koszty i czas dostawy

Dlaczego u nas?

Doświadczenie
12 lat na rynku

Szybka wysyłka
kurierem w 24 godziny

Bezpieczeństwo
szybkie płatności online

14 dni na zwrot
bez podania przyczyny

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 8:00 - 18:00 / wtorek - piątek 8:00 - 16:00

0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego

(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego